Liverpool prezanton blerjen e re, Nathaniel Clyne

0
SHPËRNDAJE

Clyne duke firmosur kontratën
Clyne duke firmosur kontratën
Premier League/ Liverpuli ka zyrtarizuar edhe afrimin më të ri në skuadër, i cili ështe mbrojtësi Nathan Clyne. Mbrojtësi që vjen nga Southampton ma firmosur të mërkurën kontratën me ekipin e tij të ri dhe më pas ka bërë edhe prezantimin e tij zyrtar. Nga ana e tyre, të kuqtë e Liverpulit kanë paguar afro rreth 17 milion euro për lojtarin “shenjtorëve” dhe kanë siguruar njëherë e mirë krahun e djathtë të mbrojtjes.

Nathan Clyne
Nathan Clyne

Vetë lojtari u shpreh: “Jam mjaft i lumtur që tani jam pjesë e Liverpulit. Është një nga ato ditët të cilën e kam ëndërruar gjithmon. Qysh në çastin kur Liverpool shfaqi interes për mua, nuk u mendova dy herë për te veshur fanellën e kuqe. Një rol të veçantë për ardhjen time këtu ka luajtur edhe trajneri Brendan Rodgers.”- u shpreh Nathan Clyne

S'KA KOMENTE

Comments are closed.