“Baku 2015”, Shqipëria dhe Kosova “kundërshtar”

0
SHPËRNDAJE

auto_201506170821442496461434523862

Dy shqiptarë u përballën me njëri tjetrin në lojërat europiane “Baku 2015”, njëri përfaqësues i Shqipërisë dhe tjetri i Kosovës. Bëhet fjalë për mundësin Islam Islamaj i Shqipërisë që mundi në raundin e 1/8-ve mundësin nga Kosova, Kastriot Sedolli në peshën deri 57 kg, stil i lirë. Me këtë fitore Islamaj ka kaluar në cerekfinale të aktivitetit në këtë disiplinë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.