Lojtarët të sëmurë, Luftëtari kërkon shtyrjen e ndeshjes

1
SHPËRNDAJE

imageKategoria Parë/ Skuadra e Luftëtarit mesa duket nuk do të jetë gati për ndeshjen e rradhës që do të luajë në transfertën e Cerrikut. Disa nga lojtarët e klubit gjirokastrit nuk janë në gjëndje të mirë shëndetsore dhe për këtë arsye drejtuesit e kryesuesve në Grupin B kërkojnë që ndeshja të shtyhet. Ata e kanë bërë publike këtë kërksë edhe në faqen e tyre zyrtare në “Facebook”. Ja deklarata e plotë:imagePas analizave mjekesore dhe kontrollit te detajuar nga mjeket e spitalit rajonal “Omer Nishani” rezulton se lojtaret e ekipit do ta kene te pamundur te jene ne fushe ne ndeshjen kunder Turbines per shkak te temperatures se larte dhe gjendjes virale. Falenderojme ekipin e mjekve te cilet ishin sot ne hotel dhe dhane ndihmen e tyre profesionale . Klubi do kerkoje ne federate shtyrjen e kesaj ndeshje!”, ishte deklarata e klubit gjirokastrit

1 KOMENT

Comments are closed.