Lojtari i Bylis firmos në Maltë

0
SHPËRNDAJE

juan_manuel_varea_pronasao_novi_klub_215709_198360_big
Juan Manuel Varea

Lojtari argjentinas Juan Manuel Varea ka lënë Bylisin e Ballshit për të kaluar në Maltë, te Hibernians që u shpall vitin e kaluar nënkampione dhe do të marrë pjesë edhe në kupat e Europës në edicionin e ardhshëm. 30 vjecari Varea ka luajtur më parë në Bosnje te Shiroki Brijeg dhe Zeljeznicar por edhe në Azerbajxhan te Ravan Baku e Bullgari te Cherno Mora si dhe në atdheun e tij, në Argjentinë te Velez, Deportivo Espanola, Atletica dhe Central Cordoba.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.