Lojtari i njohur nga Kosova tërhiqet nga futbolli

0
SHPËRNDAJE

Bëhet fjalë për Faruk Statovcin, veteran i Prishtinës, Drenicës, Kosovës së Vushtrrisë (tani thjesht Vushtrria), Milanos e Renovës por edhe i Përfaqësueses së Kosovës. Dhuroi emocione në fushë me lojën e tij; dinte të shënonte vetëm gola të bukur dhe ishte një model për shpirtin e tij luftarak në çdo ndeshje.

Në ndeshjen e ditës së dielë mes Vushtrrisë dhe Hajvalisë, pritet që Statovci të godasë për herë të fundit topin e futbollit duke e mbyllur kështu përgjithmonë karrierën e futbollit të luajtur për të nisur shumë shpejt atë të trajnerit.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.