Lojtari më i mirë dhe i më dobët i Shqipëri-Zvicër sipas Blick

0
SHPËRNDAJE

13411687_1150955888290589_3322612797042152287_o
Pritja ndaj gjuajtjes së Sadikut

Mediat sportive zvicerane i kanë kushtuar shumë rëndësi paraqitjes së portierit të Zvicrës, Yann Sommer. Madje, e mirënjohura Blick e ka shpallur lojtarin e ndeshjes pasi së paku në dy raste shpëtoi portën e vet nga gola të sigurtë. Përkundër kësaj, Blick ka zgjedhur edhe lojtarin me paraqitjen më të dobet, i cili është sipas saj Xherdan Shaqiri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.