Lokomotiva e Zagrebit, fitore me “aromë” Europe

0
SHPËRNDAJE

Eros Grezda
Eros Grezda

Legjionarët/ Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të marrë një fitore të çmuar ndaj Osijek, që i jep mundësi të shkëputet me plot 5 pikë më shumë nga rivalët për një vend në Europa League, RNK Splitin e Amir Rrahmanit. Ndeshja ndaj Osijek u fitua nga Lokomotivs me rezultatin e pastër 2-0, teksa të tre lojtarët shqiptarë e nisën nga minuta e parë takimin.

Endri Çekiçi
Endri Çekiçi

Eros Grezda, Endri Çekiçi dhe Herdi Prenga luajtën një rol kryesor në këtë sukses që ishte ndoshta më deçizivi duke parë vlerët e 3 pikëve të marra. Tashmë Lokomotiva e Zagrebit vijon e qetë rrugëtimin në kampionat.

Herdi Prenga
Herdi Prenga

S'KA KOMENTE

Comments are closed.