Lopetegui: Shqipëria ka lojtarë cilësorë, ishte një ndeshje e vështirë

0
SHPËRNDAJE

14610616_1118410208196179_88718317_n-470x289Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, pas ndeshjes me Shqipërinë, në pronocimin e dhënë për SuperSport, u shpreh se Shqipëria ka disa lojtarë cilësorë dhe se kuqezinjtë i hapën shumë punë në këtë ndeshje.

“Shqipëria është një skuadër që është rritur shumë këto vite, me shumë lojtarë cilësor, një grup teknik të mirë, një ambient dhe tifozeri të shkëlqyer. Ka arritur rezultate të mëdha, është kualifikuar në Europian, i ka krijuar probleme të gjithë skuadrave. Shqipëria është e vështirë për këdo. Çdo ndeshje është e ndryshme, për shembull Italia sot ka fituar në fund me Maqedoninë. Çdo rival, çdo ndeshje është e vështirë. Nuk mund të parashikoj se si do të shkojnë gjërat në grup, por di të them që Italia është ekip i madh dhe Shqipëria gjithashtu”,-mbylli pronocimin e tij, trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.