“Loro Boriçi” gati për Kombëtaren, vendoset tapeti i ri në stadium

0
SHPËRNDAJE

Stadiumi “Loro Boriçi” është plotësisht gati për të pritur sfidën e 12 nëntorit mes Kombëtares Shqiptare dhe asaj të Izraelit.

Tapeti është në gjendjen optimale pasi iu nënshtrua një rivendosjeje të plotë. Konfirmimi vjen nga anëtari i Komitetit Ekzekutiv pranë Federatës Shqiptare, Arben Dervishaj i cili i shoqëruar nga drejtues të tjerë të Federatës dhe një inxhinier italian i stadiumeve inspektoi impiantin e qytetit të Shkodrës.

Ai garantoi se proçesi i punës për rehabilitimin e tapetit të blertë të stadiumit ka shkuar ashtu si parashikohej.

Ndërkohë që Federata ka gati një marrëveshje me Bashkinë e Shkodrës për menaxhimin e stadiumit. Dervishaj sqaron propozimin për kryebashkiaken Ademi dhe shprehet se nëse ajo pranon, Bashkia nuk do të ketë më asnjë shpenzim për “Loro Boriçin”.

Pas deklaratave të drejtuesve të Bashkisë por edhe atyre të stadiumit se ky impiant sportiv nuk mund të menaxhohet për shkak të shpenzimeve të mëdha financiare mbetet për t’u parë nëse propozimi i Federatës do të marrë aprovimin e kryebashkiakes.

Çështja e vetme ku mund të diskutohet është përqindja e fitimit nga biletat, sa do t’i takojnë klubit Vllaznia e sa Bashkisë. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.