Luka Modric dëshmon në prokurori kundër Zdravko Mamić

0
SHPËRNDAJE

Mesfushori kroat i Real Madrid, Luka Modriç ka rrëfyer në zyrën e prokurorit publik në Kroaci dhe në zyrën e pezullimit dhe korrupsionit si edhe të krimit të organizuar (USKOK) që presidenti i Dinamo Zagreb, Zdravko Mamić, ka fshehur të paktën 7 mln euro nga transferimimi tij tek Tottenham në vitin 2008.
image
Sipas gazetës lojale “Jutarnji List”, përfaqësuesi i Kombëtares kroate ka vërtetuar në bisedimet me hetuesit gjatë ditëve të para të muajit shtator akzuar që i drejtohen presidentit Mamić, i cili cilësohet si “Forca e errët” që ka tërhequr zvarrë futbollin kroat për shumë vite.

“Isha esktremisht i lumtur që i’u bashkovs klubit tim të ri në kampionatin më të mirë në botë, dhe kisha besim të pafund tek Zdravko Mamić”,-u shpreh Modric. Ai shpjegoi se nënshkroi një kontratë që Mamić i’a dha, por pa e lexuar fare. Ylli i Real Madrid shtoi se ka refuzuar paratë e dërguara nga Tottenham, dhe i’a dha ato ish-presidentit të tij, Zdravko Mamić.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.