Lukaku në fokusin e shumë skuadrave

0
SHPËRNDAJE

romelu-lukaku-evertonPo kalon një formë të mirë në rradhët e Everton në Premier League dhe për këtë arsye Romelu Lukaku është gati të provoj karrierën e tij në një klub të madh europian. Mino Raiola ishte dje në zyrat e Juventusit ku sigurisht ka folur për klientin e tij Lukaku, i cili kohët e fundit është në shënjestrën e Juventusit. Në mikrofonin e DH ai tha: “Të bëhesh gjithnjë më i fortë. Gjithcka varet nga puna dhe fati. Ai është gati të luaj në skuadrat më të mira të Europës. Nuk jam i suprizuar nga rendimenti i tij. Ka një zemër prej floriri, që në futboll është shumë e rëndësishme, por më pas ka një “thesë të mbushur” me talent. Kemi ngritur një stradegji punë qëkur punojmë bashkë dhe ai në këtë stil mendon vetëm për futbollin. Dicka e tillë e ka ndihmuar të arrijë objetivat e tij me futbollin.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.