Lushnja fillon merkaton

0
SHPËRNDAJE

Megjithëse ka akoma edhe një finale ekipi i Lushnjës ka nisur bisedimet për afrimet e reja.

Lushnja do garojë në Superiore vitin e ardhshëm, ndërkohë që drejtuesit po mendojnë edhe për përforcimet që do bëjnë në merkato.

Në një artikull të “Sport Ekspres”, mësohet se kanë nisur kontaktet e para me Brunild Pepën, por sulmuesi i Vllaznisë ka kushtet e tij.

Te shkodranët ai ka pasur pak hapësira dhe një kalim te skuadra e qytetit të tij shihet si një lëvizje e mirë.

Tomori është skuadra ku ata kanë piketuar më shumë lojtarë, duke nisur me kapitenin Çaço, qendërmbrojtësin Bitri dhe mesfushorin Myzyri. Veç këtyre të treve, edhe Shkulaku i Pogradecit është një emër që u intereson lushnjarëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.