Lushnja kërkon të thyejë mallkimin “Loni Papuçiu”

0
SHPËRNDAJE


Ishte viti i largët 1972 kur Lushnja fitonte 1-0 në Fier me golin e Idajet haxhiut.
Në fundjavë lagunarët do kërkojnë të thyejnë mallkimin e “Loni Papuçiut” duke qenë se kanë 44 vjet pa fitore. Tashmë Lushnja me të tjera pretendime vazhdon të jetë e pamposhtur në këtë sezon dhe fundjava i rezervon derbin e myzeqesë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.