Lushnja/ Mungesa dhe rikthime në përballjen ndaj Skënderbeut

0
SHPËRNDAJE

Lushnjarët kanë startuar përgatitjet në kuadrin e ndeshjes me Skënderbeun kryesues, që do ta luajnë të shtunën në Korçë. Nën drejtimin e trajnerit Dritan Çuko dhe përgatitësit atletik, Llazar Gjika, verdhejeshilët kanë dalë në terrenin stërvitor pranë stadiumit “Roza Haxhiu”. Lushnjarët do të ketë disa mungesa në këtë takim, pasi mbrojtësi Endri Magani dhe mesfushori Gentian Çela janë të skualifikuar për shkak të kartonëve të kuq me Kukësin

Ndërsa Klejdis Branica, që mungoi ndeshjen e kaluar për arsye dëmtimi, është stërvitur bashkë me skuadrën. Në prag debutimi për këtë sezon duket edhe mesfushori Erlind Korreshi, që pritet të dalë në fushë pas një dëmtimi shumë të gjatë, që u mbyll me një operacion në gju. Nga ana tjetër, mbrojtësit Xhafa dhe Marku vijojnë të jenë të dëmtuar.

Ndërkohë, para seancës së djeshme stërvitore kapiteni i lushnjarëve, Fatjon Sefa, ka shkuar në dhomën e mjekut, për shkak të një hematome në shpinë, si pasojë e një përplasjeje në pjesën e parë të ndeshjes me Kukësin. Më pas, ai i është bashkuar skuadrës në procesin stërvitor.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU