M. Basha, brenda javës përfundon te një klub i njohur italian

0
SHPËRNDAJE

Migjen Basha përfudon edhe në shënjestrën e Kievos, që është në kërkim të një mesfushori qëndror. E nuk do të kishte rast më të mirë sesa lojtari i Kombëtares shqiptare, i cili mund të vijë me parametër zero, teksa u la i lirë nga Torino, klub që nuk i rinovoi kontratën.
mbNë një situtatë të tillë duket se kanë nisur kontaktet midis drejtuesve veronezë dhe futbollistit. Aq sa brenda kësaj jave, sipas asaj që bëhet e ditur nga “Skysport” mund të ketë të reja në lidhje me transferimin e tij te Kievo. Me shumë mundësi, 28-vjeçari Basha do të veshë fanellën e verdhebluve, megjithëse në gjurmët e tij prej kohësh është edhe Frozinone, skuadra e sapongjitur këtë vit në Serinë A.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.