Magani: “Kam shumë uri!”

0
SHPËRNDAJE

Gugash Magani
Gugash Maganimaga

Gugash Magani/ “Kemi një lojtar ekspert në goditjet standarte. Kemi punuar dhe kemi shënuar shumë gola. Duhet të jemi më vigjilent në lojën e luajtur. Pati rast të artë Musta, pas këtij goli loja do të merrte një tjeër rrjedh. Jam i kënaqur me cunat dhe me atë që treguan në fushën e blertë. Në fillim kemi patur objektiv të bënim një skuadër me djem të rinj dhe më von nëse të ecin mirë të bënim ndonjë goditje. Jam optimist për punën që bëjë. Kemi bërë një kampionat të mirë. Duhet të forcojmë karakterin dhe personalitetit. S’na mungon, por duhet të përmirësohemi. Unë jam njëri që ka shumë uri, por fusha e tregon cfarë ke mbjedhur dhe korrësh. Magani apo Xhonatan? Faleminderit për respektin që keni për djalin, Turi është lojtar i Teutës, por Xhonatan paguhet më shumë nga të gjithë. Mbase në ndeshje e ardhshme mund ta nis nga fillimi Turi.”, u shpreh Gugash Magani për SuperSport.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.