Majlinda Kelmendi, medalje e artë!

0
SHPËRNDAJE

E6MG2X Chelyabinsk, Russia. 26th Aug, 2014. Gold medal winner, Majlinda Kelmendi competing under the aegis of the International Judo Federation, poses during the medal ceremony for the women's under 52 kg final at the 2014 World Judo Championships. © Donat Sorok
Majlinda Kelmendi (Foto: Donat Sorok)

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka arritur të shënojë suksesin e radhës.

Në garën Grand Prix i Xhudos, ajo ka arritur të fitojë medaljen e artë, në përballje dhe Distria Krasniqin, e cila fitoi të argjendtën.

Gara Grand Prix po zhvillohet në Budapest, ndërsa Kelmendi dhe Krasniqi kanë garuar në kategorinë 52 kg/Sot.com.al

S'KA KOMENTE

Comments are closed.