Makedonija Sport: Shqipëria kërkon të na marrë talentin tonë

0
SHPËRNDAJE

11940123_406349016229526_828717962_n
Jaser Asani , Vardar

Shumë të shqetësuar duken në Maqedoni për fjalët e dala se futbollisti shqiptar, anëtar i U-21 të Maqedonisë, Jaser Asani mund të zgjedhë për të përfaqësuar fanellën e Kombëtares së Shqipërisë. Futbollisti 20 vjeçar është një ndër më të mirët e Vardarit të Shkupit dhe mbahet si një ndër talentet më të mëdha në FYROM.

Gazeta vendase “Makedonija Sport” i bie kambanave të alarmit duke parë që pas futbollistëve nga Kosova, edhe shqiptarët e lindur në FYROM po nisin të hedhin sytë nga kombi i tyre shqiptar. I tillë ishte edhe rasti i Naser Alijit që u vesh kuqezi ndërsa shumë shpejt mund ta pasojë Taulant Seferi i Young Boys të Zvicrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.