Manchester City bën një nga goditjet më të mira të merkatos së verës

0
SHPËRNDAJE

Sterling-1

Manchester City – Sterling, është gjithçka gati për transferimin. Sipas britanikes The Guardian Manchester City dhe Liverpool kanë gjetur akordin për transferimin e Raheem Sterling mbi bazën e 68 milionë eurove. Në ditët e ardhshme pritet edhe zyrtarizimi i një prej tratativave më të nxehta të kësaj vere. Sterling prej disa ditësh nuk stërvitej me Liverpool duke u justifikuar me faktin se nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore por duket qartë që e gjitha ishte pjesë e transferimit të tij te Citizens.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.