Manchester City goditje 40 milionëshe në mbrojtje

0
SHPËRNDAJE

otamendiManchester City i Manuel Pellegrinit do të ketë një përforcim në mbrojtje pasi klubi anglez ka arritur marrëveshjen me Valencian për Nicolas Otamendi. Mbrojtësi argjentinas donte me çdo kusht të largohej nga klubi spanjoll këtë verë dhe Citizens gjetën akordin me Valencian mbi bazën e 40 milionë eurove plus huazimin e qendërmbrojtësit Elaquim Mangala. 27 vjeçari luajti 35 ndeshje me Valencian vitin e kaluar dhe është titullar fiks edhe në formacionin e kombëtares argjentinase.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.