Manchester City prezanton blerjen më të shtrenjë të klubit

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Manchester City ka kompletuar transferimin e mesfushorit belg, Kevin De Bruyne, dhe ka bërë prezantimin e tij zyrtar. Belgu De Bruyne u mor nga ekipi i Wolfsburg me të cilin shkëlqeu në sezonin e kaluar në Bundesligë. Për shërbimet e tij ekipi anglez derdhi plot rreth 70 mln euro në arkat e klubit gjerman. Për De Bruyne ka një kontratë 6-vjeçare me “Qytetarët” dhe pritet të jetë i gatshëm për trajnerin Pellegrini qysh në ndeshjen e rradhës në kampionat. image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.