Manchester United bën goditjen e radhës në merkato

0
SHPËRNDAJE

Matteo-Darmian

Manchester United është pranë mbylljes së marrëveshjes me Torinon për transferimin e ish mbrojtësit të Milanit, Matteo Darmian. Klubet kanë arritur akordin mbi të gjitha detajet dhe ka edhe akord midis lojtarit dhe Djajve të Kuq. Në këtë pikë priten vetëm firmat për të zyrtarizuar gjithçka.

Manchester United ja rrëmben në këtë mënyrë mbrojtësin e kombëtares italiane Napolit dhe Romës, dy klubet të cilat ishin më tepër të interesuara për lojtarin. Torino e ka vlerësuar lojtarin 20 milionë euro dhe Manchester United  u tregua i gatshëm ta paguante shifrën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.