Manchester United fajëson Realin për rastin De Gea

0
SHPËRNDAJE

Premier League/ Manchester United ka sulmuar përsëri ekipin e Real Madrid në lidhje me David de Gea për transferimij e tij të dështuar duke përsëritur se klubi spanjoll është në fajtor për këte që ndodhi.

Florentino Perez
Florentino Perez

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka deklaruar se United mori tetë orë kohë për t’u kthyer kontratat dhe kishte mungesë përvoje, dhe futën gjithçka në kolaps deri të hënën në mbëmje.

Madrilenët kanë lëshuar një deklaratë të gjatë për detajuar ngjarjet që penguan transferimin e portierit De Gea, i cili do të lejonte që portieri Keylor Navas të bashkohej me ekipin e Louis van Gaal, por tek United i kanë refuzuar tashmë akuzat nga Perez.

Louis van Gaal
Louis van Gaal

“Faktet flasin vetë. FA janë të përgatitur për të mbështetur çështjen tonë se dokumentet ishin në në kohë, “tha një zëdhënës për United The Telegraph.

“Ne të gjithë dëshirojmë të fajësojmë të tjerët për gjërat që nuk i arrijmë për paaftësinë tonë, por në qoftë se ju lejoni një gabim të përmes gishtave tuaj, atëherë në fund të fundit fajësisë është e juaja.”- ishin fjalët e zëdhënësit të Manchester United.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.