Manchester United gabon në shtëpi, City shpërthen

0
SHPËRNDAJE


Premier league / Manchester United është ndalur sërish në kampionatin anglez në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë përballë Hull City.

Të besuarit e Murinjos, pavarësisht se luanin në shtëpi dhe përballë një kundërshtari shumë herë më poshtë tyre nuk mundën që të shënonin.

Ndërsa rivalët e tyre të qytetit, Manchester City shkatërroi West Ham United duke i shënuar 4 gola.

Kevin de Bruyne, David Silva, Gabriel Jesus dhe Ture ishin autorët e golave për Cityn.

Pas kësaj fitoreje, City ndodhet në vendin e 5 ndërsa United një pozicion më poshtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.