Marcelino thumbon Zidane, elozhe ndaj Benitez

0
SHPËRNDAJE

Marcelino: “Asnjë përmirësim në Real Madrid me Zidane”.

zidaneTraineri I Villarreal ka vënë në pikëpyetje vendimin e Los Blancos kur vendosën Zinedine Zidane në krye të ekipit të Madridit pas rritjes së hendekut në La Liga.
Trajneri Villarreal, Marcelino, nuk ka parë ndonjë përmirësim të dukshëm nga Real Madrid pasi Rafael Benitez u zëvendësua nga Zinedine Zidane.

Zidane mori nga Benitez ekipin në janar në vendin e tretë, por me 10 ndeshje të mbetura, hendeku është rritur në 12 dhe Marcelino mendon se duhet një ndryshim trajneri në Santiago Bernabeu.

“Ai (Zidane) arriti në Real Madrid në një situatë të vështirë,” tha Marcelino për Cadena SER.

“Por unë nuk mendoj se ekipi është përmirësuar shumë që nga largimi I Benitez. Unë them atë që unë mendoj duke pare lojën e Real Madrid. Bernabeu është e vështirë për shkak se Madridi është shumë larg nga La Liga dhe nga Copa [del Rey].”
Megjithatë, Marcelino nuk beson se ekipi I Villarreal, që pozicionet në vendin e katërt, do të jetë në gjendje për të mbyllur hendekun me shtatë pikë larg Real Madrid-it dhe për të marrë vendin e tretë.

“Është e pamundur që të jetë i treti. Ekipet e mëdha janë në lojë dhe ne kemi nevojë për të dhënë 200 për qind për të fituar”, shtoi ai.

Marcelino gjithashtu përsëriti dëshirën e tij për të marrë përgjegjësinë e Spanjës në të ardhmen kur Vicente del Bosque të dalë në pension pas Euro 2016, duke thënë: “Sigurisht, unë do të doja të jem trajner i ekipit kombëtar”.

“Do të ishte krenaria më e madhe për çdo trajner; çdokush do të dëshironte të udhëhiqte ekipin kombëtar. Por tani unë ndjehem më shumë si një trajner klubi – Unë kam nevojë të punoj ditë për ditë dhe të kem konkurrencë të ngushtë.
Për të qenë një trajner i ekipit kombëtar duhet shumë, ka trajnerë të tjerë si Rafa Benitez, me përvojë dhe të cilët kanë fituar tituj.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.