Marcello Troisi largohet nga Laçi

0
SHPËRNDAJE

troisi
Ishte në ajër prej ditësh, por sot ka ardhur edhe zyrtarizimi: Marselo Troisi nuk është më trajner i Laçit.

Braziliani nisi një projekt ambicioz në fund të verës, duke ndërtuar nga e para Laçin, me lojtarë të rinj dhe të panjohur, si dhe disa brazilianë.

Megjithatë, koha e paktë në dispozicion dhe fati i keq me brazilianët, disa prej të cilëve patën probleme fizike, bënë që Laçi të mbetet në vendet e fundit në Superiore, duke mos shënuar asnjë gol.

Humbja e javës së shkuar ndaj Luftëtarit i ka vënë vulën largimit dhe vetë Troisi sot ka njoftuar se po largohet përfundimisht.

Ja mesazhi i plotë i Troisit:

“E nderuara “familja shqiptare”. Me shumë kënaqësi, dua të shpreh nëpërmjet këtij mesazhi, falenderimet e mia për gjithë mbështetjen e dhënë.
Falenderoj presidentët, të cilët patën besim tek puna ime.
Falenderoj klubet dhe përfaqësuesit e tyre: Partizani (përgjegjës për ardhjen time ne Shqipëri), Skënderbeun, Laçin.
Falenderoj veçanërisht Safet Gicin, presidentin e Kukësit.
Ka erdhur momenti për horizonte të reja. Cikli dy vjeçar ne Shqipëri tashmë ka përfunduar. Qëllimi im gjithmonë ka qënë të realizoj një punë të mirë, me profesionalizëm dhe respekt ndaj klubeve, presidentëve, drejtuesve, komisioneve, atletëve dhe shtypit.
Përveç këtyre, falenderoj që pata mundësinë të marr pjesë në ndeshje dhe projekte të mëdha të suksesshme dhe për besimin që mu dha.
Koha që kalova këtu, nën shoqërinë e shumë njerëzve të mrekullueshëm, ndihmoi në rritjen time si personale ashtu edhe profesionale.
Ju uroj të gjithëve shumë fat dhe sukses.
Shumë faleminderit për gjithçka.

Me respekte,

Marcello Troisi”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.