Mario Gotze, i kërkojnë të shkojë te Real ose Milan

0
SHPËRNDAJE

363D52AB00000578-3692246-image-a-43_1468597378499
Mario Gotze

Duket se Bayern është shumë pranë rikthimit të mesfushorit Mario Gotze te ish-ekipi i tij, Borussia Dortmund dhe për këtë do të mjaftojnë £23milion. Bëhet fjalë për një kontratë 5 vjecare për mesfushorin për ta riveshur të verdhë por tifozët e Dortmundit nuk janë aspak të kënaqur duke lëshuar një lumë të sharash e ofendimesh drejt tij që pas asaj “tradhëtie” që u bëri ish-idhulli i tyre kur kaloi tre vite më parë te rivalët e urryer nga Bavaria. 24 vje-carit  i kërkojnë të shkojë te Real  Madrid ose Milan meqë te Bayern Munchen doli i tepërt, por në asnjë mënyrë të kthehet në Westfalenstadion.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.