Marotta: Afrojmë Thiago Silvën në stilin “Pirlo”

0
SHPËRNDAJE

Merkato e Janarit do edhe më shumë se dy muaj që të hapë dyert, por që tani spekulimet kanë filluar në lidhje me disa lëvizje të mundshme.

Juventusi është vendosur në kërkim të përforcimeve në mbrojtje edhe për shkak të gjëndjes fizike të luhatshme të Chiellinit dhe moshës së Barzaglit. Pak ditë më parë u përfol një interesim i bardhezinjve për Thiago Silvën, dhe tashmë është vetë drejtori sportiv i kampionëve të Italisë Giuseppe Marotta, ai që konfirmon dëshirën e klubit torinez për ta pasur në skuadër ish-lojtarin e Milanit.

“Thiago Silva është një lojtar i mrekullueshëm, megjithatë nuk e di nëse PSG dëshiron t’ia rinovojë kontratën. Personalisht më kujton disi situatën me Pirlon që e larguan si të perënduar, por më pas për ne rezultoi një goditje mjaft e rëndësishme pa paguar asgjë “- u shpreh Marotta për mediat në Itali.

Kujtojmë që marrëveshja aktuale e Silvës me klubin parizien përfundon në muajin qershor dhe në këtë pikë mund të përfitojë Juventusi, megjithëse menaxheri i lojtarit theksoi disa ditë më parë se 4 klube të mëdha kanë shfaqur interes për brazilianin, pra konkurrenca nuk do të jetë e pakët për bardhezinjtë, për më shumë që vetë Thiago Silva në shumë raste ka deklaruar se do ta mirëpriste një rikthim tek Milani. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.