Mauri pas 10-të vitesh: Lamtumirë Lazio

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Stefano Mauri është larguar pas plot 10 vitesh të kaluara tek ekipi i Lazios. Kapiteni i lazialëve ditën e sotme ka shpallur zyrtarisht divorcin me ekipin e tij, ku ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës si futbollist. Vetë lojtari u shpreh: “Këto ditë kam folur shumë me presidentin Lotito, dhe ne ramë dakort që t’a ndërpresim këtu marrëdhenien tonë. Po largohem nga Lazio, me buzëqeshje dhe me lot në sy. Do të më mungojë çdo gjë këtu, por kjo është thjesht një mirupafshim, jo një lamtumirë.”- u shpreh ish kapiteni i Lazios tashmë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.