Mauricio Pochettino dhe Tottenham Hotspur arrijnë një marrveshje

0
SHPËRNDAJE

pochettino
Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino dhe Tottenham Hotspur kanë arrite marrëveshje verbale për vazhdimin e kontratës.

Pochettino do të nënshkruaj kontratë të re deri në vitin 2021, ndërsa do të jetë trajneri më i paguar në histori të skuadrës.

“Ishte vendim shumë i lehtë. Kur ju jeni i lumtur në një vend, ndjeheni mirë, njerëzit ju duan dhe skuadra ka potencial, atëherë pse duhet të largoheni”, tha Pochettino gjatë konferencës për media.

Pochettino këtë edicion po e drejton në mënyrë të jashtëzakonshme skuadrën e tij, ku tashmë ka siguruar vendin e dytë dhe është në garë për titull të Premierligës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.