Mbërrijnë dy japonezë

0
SHPËRNDAJE

noma
Ryota Noma

Klubi Tiranës ka njoftuar sot se në Zllatibor ku po përgatiten bardheblutë kanë mbërritur në provë dy lojtarë japonezë.

“Dy futbolliste japonez kane mberritur sot pasdite ne kampingun ku skuadra bardheblu eshte grumbulluar, per te nisur nje prove disa ditore. Te dy lojtaret vijne nga kampionati malazez dhe do te testohen nga trajneri Ilir Daja. Ryota Noma ka qene pjese e skuadres se Rudarit ne kampionatin malazez, ndersa Hiroaki Yamamoto ka luajtur per skuadren e Igalos. Te dy lojtaret jane prezantuar sot me skuadren per te kryer stervitjen e pare te diferencuar nga grupi. Japonezi Ryota Noma eshte 24-vjec, luan si sulmues krahu dhe prej tre vitesh eshte aktivizuar me skuadren e Rudarit. Yamamoto eshte 25-vjec, luan ne rolin e mesfushorit te qendres dhe sezonin e fundit ka qene pjese e skuadres se Igalos. Te dy futbollistet do te kene mundesi ne ditet ne vazhdim te tregojne nese jane te vlefshem per skuadren bardheblu”, shkruhet në fzqen zyrtare të Tiranës në “Facebook.”

yamamoto
Hiroaki Yamamoto

S'KA KOMENTE

Comments are closed.