Mbrojtësi i Barcelonës dëmtim në meniks

0
SHPËRNDAJE

mathie (2)
Jeremy Mathieu, mbrojtësi i Barcelonës i ndodhur në një javë tërësisht të fokusuar tek kombëtarja e Francës në kuadër të përgatitjeve për Europianin, nuk është kthyer me lajme të mira në kampin katalanas. Atij do ti duhet të mungoj për një kohë të konsiderueshme. Me anë të një njoftimi zyrtar klubi bëri të ditur se lojtari ka thyerje të meniskut në gjurin e djathtë, ky dëmtim ka ndodhur gjatë ndeshjes Francë-Rusi ku të besuarit e Deshamp fituan 4-2. Sot në mëngjes ai është operuar dhe Barcelona bënë të ditur se lojtari duhet të qendroi larg futbollit 6-8 javë. Për vetë lojtari në rrjetet sociale ka shkruajtur: “Faleminderit të gjithë për suportin, shihemi pas 4 javësh.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.