Mbrojtesi shqiptar largohet nga Bursaspor

0
SHPËRNDAJE

Sedat Berisha
Sedat Berisha
Shqiptaria/ Ka përfunduar pa sukses aventura e mbrojtësit Sedat Berisha tek ekipi i Bursaspor. Palët kanë ndërprerë kontratën mes tyre, dhe tashme mbrojtësi është një lojtar i lirë. Berisha u transferua nga Shkëndija e Tetovës drejt kampionatit turk ku firmosi një kontratë 3-vjeçare me Bursasporin, por duket se gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç duhet në karrierën e mbrojtësit shqiptar nga Maqedonia. Kontrata kishte mangësi në disa pika, dhe për këtë gjë ajo është ndërprerë automatikisht. Në ndeshjen e mbrëmshme lojtari ka qënë i pranishëm në ndeshjen qe Bursaspor luajti kundër Medipol Basaksehir për t’i dhënë lamtumirën shokëve të skuadrës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.