Mbyll karrierën sportisti i shquar amerikan

0
SHPËRNDAJE

Denver, USA - JANUARY 19: Denver Broncos vs New England Patriots AFC Championship at Sports Authority Field. The Denver Broncos defeat the New England Patriots. Peyton Manning celebrates after the win. (Photo by Anthony J. Causi)
Peyton Manning (Foto: Anthony J. Causi)

Pese here fituesi i cmimit “Lojtari me i vlefshem” (MVP), mbajtes i disa rekordeve te ndryshme dhe dy here kampion i kampionatit te futbollit amerikan (NFL), Payton Manning i dha lamtumiren sportit diten e djeshme ne nje prononcim mjaft emocional.

“Pas 18 viteve te mrekullueshme i jap fund futbollit profesionist,” – tha Manning qe me pas falenderoi trajneret e tij dhe kujtoi skuadrat me te cilat ka luajtur pergjate karrieres, sukseset dhe deshtimet nder vite.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.