Mbyllet epoka e Milanit të lavdishëm

0
SHPËRNDAJE

original
Mauro Tassoti

Pas 37 vitesh si pjesë e klubit kuqezi largohet edhe flamuri i fundit i epokës së Milanit të lavdishëm, Mauro Tassoti. Mbrojtësi i njohur erdhi te Milan në vitin 1980 si futbollist duke fituar gjithcka të mundur ndërsa vite më vonë, pasi la futbollin bëhet pjesë e stafit drej-tues, kryesisht në rolin e zëvendëstrajnerit. Bashkë me Tassotin u largua edhe pjesëtari tjetër i stafit, Andrea Maldera.

Tani vec stemës dhe ngjyrave tradicionale, Milanit nuk i ka ngelur asgjë tjetër nga lavdia e dikurshme, dhe tifozët e lodhur tashmë, i kërkojnë presidentit të plakur Berlusconi që t’ja lëshojë klubin dikujt tjetër që mundet ta rikthejë në majat e futbollit botëror.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.