Medel “kung fu” ndaj Messit në finale (video)

0
SHPËRNDAJE

Skuadra e Kilit mund të ngelte me inferioritet numerik në finalen e djeshme ndaj Argjentinës, por arbitri i takimit është treguar i butë me mesfushorin Medel, i cili kreu një ndërhyrje “kung fu” ndaj Messit.

lionel-messi-gary-medel-chile-v-argentina_4g2zxb3hni871d4216x6ooou7

Ekipi i Kilit ka pasur disa favorizime të lehta në këtë trofe nga arbitrat, të cilët e kanë pak sëmundjen e përkëdheljes për vendin organizator. Pas 11-metërshave, gabimit e Higuain dhe Banega i kanë dhënë kilienëve titullin e Kupës së Amerikës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.