Mediat e Kosovës: Shqipëria po na “vjedh” talentet

0
SHPËRNDAJE


Shqipëria na e “vjedhë” talentin e radhës, istogasin që i shënoi gol Real Madridit shkruajnë mediat e Kosovës.
Kosova e ka humbur edhe një talent premtues të futbollit evropian. Djaloshi nga Istogu, Arian Kabashi dje edhe zyrtarisht i është bashkuar përfaqësueses U21 të Shqipërisë.

19 vjeçari nga Gurrakoci i Istogut vitin e kaluar i kishte shënuar gol Real Madridit në ndeshjen e të rinjëve në Champions League dhe llogaritet si margaritar i të ardhmes në futbollin suedez.

Ariani kohëve të fundit po stërvitet me skuadrën e parë te gjigantit suedez dhe se për ta ka oferta edhe jashtë Suedisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.