Mediat gjermane zgjedhin: Çmimi i parë për Shqipërinë

0
SHPËRNDAJE

5701043c-f50c-11e5-a9b7-f80f41fc6a62
Bala në takimin kundër Austrisë

Shumë media gjermane po bëjnë sondazhe për fanellat më të bukura të ekipeve pjesëma-rrëse në Euro 2016 dhe Sport1, e mbylli anketimin e vet duke shpallur Shqipërinë fituese me plot 26 mijë vota. Në vendin e dytë u rendit Turqia me 24 mijë vota ndërsa Gjermania vendase nuk mori më shumë se 4,600. Vendet e katërta dhe të pesta u zunë nga Franca e Belgjika ndërsa fanella më pak e preferuar ishte e Ukrainës me vetëm 284 vota.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.