Mediat zviceriane fryjnë zjarrin, Cana ndikoi në lënien jashtë të Gjimshitit

0
SHPËRNDAJE

Kombëtarja/ Duket se debatet mes shqiptarëve rreth 23 lojtarëve të përzgjedhur nga Gianni de Biassi, kanë arritur në Zvicër dhe se do të vazhdojnë gjatë. Pas shumë akuzave dhe aludimeve për zgjedhjen e Veselit në vendin e Gjimshitit, gazeta më e madhe zvicerane blick.ch ka botuar ditën e sotme një shkrim ku mendon se ka qenë babai i Lorik Canës, Agimi, personi që ka ndikuar në përzgjedhjen e Frederik Veselit dhe lënien jasht “Euro 2016” të Berat Gjimshitit. Ja çfarë shkruhej në artikullin e prestigjozes zviceriane:

Berat Gjimshiti
Berat Gjimshiti

Kanë ndikuar presionet nga jashtë, pse Berat Gjimshiti nuk është pjesë e kombëtares shqiptare kundër Ukrainës. Fillimisht ka qenë ai pjesë e 23 lojtarëve të përzgjedhur, por ndikimi i babait të Lorikut, Agim Cana, kanë zëvendësuar atë me Veselin,” 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.