Memushaj: Shiriti i kapitenit një emocion i madh

0
SHPËRNDAJE

c07a408d163c65098d02f931ed5a08d5

“Lorik Cana më vendosi shiritin e kapitenit në krah dhe më tha dicka, por unë s’e kujtoj fjalinë, sepse isha shumë i emocionuar”, – ishin këto fjalët e Ledjon Memushajt për SuperSport pas sfidës ndaj Luksemburgut. Duket vërtetë një përgjegjësi e madhe për vlonjatin që aktivizohet tek Pescara në Serinë B të Italisë.

gashi, memushajNdërkohë që Memushaj e konsideron dicka me shumë rëndësi peshën e shiriti në kombëtare: “Më pëlqen fakti që mbajta shiritin e kapitenit ndaj Luksemburgut, por ne kemi një kapiten me personalitet shumë të madh në kombëtare, vështirë që dikush ta zëvëndësoj.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.