Menaxheri i Hysajt “kërcënon” Napolin

0
SHPËRNDAJE

Foto LaPresse - Gerardo Cafaro 28/10/2015 Napoli (Italia) Sport Calcio SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio "San Paolo" Nella foto : Hysaj Photo LaPresse - Gerardo Cafaro 28 October 2015 Naples (Italy) Sport Soccer SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - "San Paolo" Stadium  In the pic: Hysaj
Foto LaPresse – Gerardo Cafaro
28/10/2015 Napoli (Italia)
Sport Calcio
SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo
Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 – Stadio “San Paolo”
Nella foto : Hysaj
Photo LaPresse – Gerardo Cafaro
28 October 2015 Naples (Italy)
Sport Soccer
SSC Napoli vs U.S. Città di Palermo
Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 – “San Paolo” Stadium
In the pic: Hysaj

Bisedimet për rinovimin e kontratës së Hysajt me Napolin kanë nisur, por duket se nuk po shkojnë sipas planeve.

Menaxheri i shkodranit është shprehur në mediat italiane se Hysajt meriton t’i rishikohet kontrata, pasi në fillim ka ardhur me statutin e një lojtari të ri për t’u konfirmuar.

Gjithashtu ai ka edhe një mesazh për Napolin: “Kemi vendosur disa afate, dhe nëse Napoli mendon se kontrata duhet rishikuar, duhet ta bëjë sa më shpëjt, ndryshe do shohim pista të tjera”.

Sipas asaj që është raportuar në mediat italiane, ngërçi qëndron te klauzola prej 30 milion eurosh që Napoli kërkon të vendosë në kontratën e re, pasi paga e ofruar është e kënaqshme dhe shkon në rreth 1.5 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.