Mendjemadhësi e paparë e “djalit të mirë” Lionel Messi

0
SHPËRNDAJE

Është kthyer në një vizitë shumë kontradiktore pjesëmarrja e futbollistit Lionel Messi në një ceremoni simbolike në shtetin afrikan të Gabonit, ftuar nga vetë presidenti i këtij shteti, Ali Bongo.

Messi u ftua në Gabon për të vendosur gurin e themelit të një stadiumi të ri ku në të ardhmen do të luhen ndeshje të Kupës së Afrikës, por argjentinasi u paraqit me një palë xhinse dhe me një bluzë të thjeshtë që bëri shumë kontrast me veshjet serioze të zyrtarëve të lartë afrikanë.

_84357218_gettyimages-481217630Por përveç pamjes qesharake, mendjemadhësia e lojtarit arrin kulmin teksa mësohet se i ka marrë plot 3,5 milionë euro presidentit Bongo, vetëm që të jetë në Gabon për pak minuta.

Banorët e shtetit të varfër afrikan e kanë kapërdirë deri diku pamjen e jashtme të Messit por nuk janë përmbajtur dot kur kanë mësuar shumën e paguar yllit botëror që ka “në xhep” katër Topa të Artë.

CKX0huzWwAEjTxBPër ti vënë kapakun, presidenti Ali Bongo e ka shëtitur më pas Messin me makinë të cilën e ka drejtuar vetë përgjatë rrugëve të qytetit Libreville. Francezja e mirënjohur “France Football” bën të ditur se sekseri në këtë mes ka qenë futbollisti Samuel Eto’o, i cili ka miqësi të ngushtë me Bongon.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.