Mercedes dominon në Austri, Hamilton në “Pole-Position”

0
SHPËRNDAJE

_65691665_newmercedes_getty_160633190

Formula 1/ Nuk kishte si ndodhte ndryshe, skuderia Mercedes dominoj sërisht edhe në këtë fundjavë. Lewis Hamilton ka fituar për të 45-tën herë një pole-position, dhe këtë gjë e ka bërë teksa ka fituar edhe provat zyrtare për çmimin e madh të Austrisë. Piloti britanik ka regjistruar kohën më të mirë duke lënë pas shokun e tij të skuadrës Nico Rosberg. Vendi i tretë i ka takuar gjermanit tjetër të Ferrarit, Sebbastian Vettel. Keto prova zyrtare janë ndjekur gjatë të gjithë kohës nga mjaft incidente, dhe ku në
garën e nesërme do të ketë mjaft penalitete për shumë pilotë gjatë garës në Red Bull Ring.

Ja rezultatet e plota të provave zyrtare
image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.