Mercedes dominon provat e lira për Çmimin e Madh të Amerikës

0
SHPËRNDAJE

1463041959757

Dyshja e Mercedesit, Hamilton dhe Rosberg, kanë dominuar në provat e lira që u zhvilluan në pistën Austin për Çmimin e Madh të Amerikës.

Britaniku Lewis Hamilton regjistroi kohën 1’37’428 duke lënë pas shokun e skuadrës, Nico Rosberg me 3 të dhjetat më shumë.

I treti u rendit Max Verstappen me Redbull ndërsa në pozicionin e katërt Kimi Raikkonen me Ferrarin e tij. /minuta90.com/

screenshot_3

S'KA KOMENTE

Comments are closed.