Mërgjyshi: Më vjen keq për humbjen, mund të merrnim më shumë

0
SHPËRNDAJE

MergjyshiTrajneri Artan Mërgjyshi, pas ndeshjes me Tiranën, në intervistën për SuperSport, dhënë gazetarit Ylli Aga, u shpreh se ekipi i tij ndeshja mund të kishte rrjedhojë tjetër.

“Më vjen keq për mënyrën si rrodhën ngjarjet, pasi goli i pësuar në fund të dhemb. Me atë që prodhuam, them se mund të merrnim më shumë. Tirana e kërkoi më tepër dhe ishte më afër fitores, por edhe ne bëmë një ndeshje të mirë. Mendoj se ajo që na mungoi në fund ishte fati”.

“Unë jam i kënaqur për atë që dhamë sot në fushë. Ne besojmë se do të jemi një kundërshtar i vështirë për këdo, përkundër vështirësive që kemi pasur si skuadër e re prej fillimit të kampionatit. I kemi luajtur të gjitha ndeshjet jashtë fushe, megjithatë kemi treguar se jemi ekip i mirë. Duhet të shohim përpara, pasi ndeshja e radhës është pas vetëm tri ditësh”.

“Nuk dua të bëj interpretim juridik të vendimit të FSHF-së, por besoj se të gjithë jemi në një mendje që futbolli luhet për tifozët. Mendoj se sot u bë një ndeshje e bukur, edhe pse kishte pak tifozë të Korabit. Pres më shumë mbështetje në ndeshjet e ardhshme, megjithëse tifozët e kanë treguar gjithnjë se janë pranë ekipit. Shpresojmë që në të ardhmen të jenë më të shumtë dhe ne t’ua shpërblejmë”,-mbylli pronocimin e tij, trajneri i Korabit, Artan Mërgjyshi. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.