Merkato / Ja të gjitha lëvizjet e ekipeve të Superiores

0
SHPËRNDAJE

Merkatoja e këtij sezoni për ekipet shqiptare deri me tani nuk ka sjellë asnjë goditje të madhe. Disa klube kanë bërë investime të rëndësishme, por me lojtarë të nivelit mesatar.

Skuadra e Flamurtarit bashkë me Skënderbeun janë ekipet më aktive në këtë merkato. Vlonjatët kanë ofruar në skuadër shumë elementë cilësorë, por dhe pjesa më e madhe e skuadrës është larguar nga sezoni i kaluar.

Kampionët e Kukësit deri më tani nuk kanë qenë shumë aktiv në hyrje, ndërkohë që kanë humbur dhe shërbimet e Albi Allës dhe Alberto Serran. Partizani ka bërë disa lëvizje në hyrje, por më shumë spikat largimi i bomberit Ekuban. Më poshtë keni dhe listën e largimeve dhe afrimeve për 10 ekipet e Superiores:
Kukësi
Afrimet: Albert Serran Polo, Hair Zeqiri, Rustem Hoxha, Bujar Idrizi, Siraj Naser

Largimet: Kufre Ebong, Edon Hasani, Kushtrim Lushtaku, Matija Dvirnekovic, Lukas Rangel, Bedri Grea, Klaudio, Cema, lbi Alla, Entonio Pashaj, Alberto Serran

Partizani
Afrimet: Blerim Kotobelli, Gerhard Progni, Fabio Gjonikaj, Mustafa Enok, Xhixhiua, Milan Basrek

Largimet: Ylber Ramadani, Marko Cetkovic, Mathju Bonifejs, Kaleb Ekuban, Ahustin Torasa, Mario Dajsinani, Elis Hakaj, Laurent Ismailaj, Mentor Mazrekaj

Skënderbeu
Afrime: Donjet Shkodra, Brunoo Dita, Goran Vujocic, Afrim Taku, Mario Dajsinani, Shend Kelmendi

Largime: Hamdi Salihi, Marvin Ogunjimi, Kornel Predesku, Maset Fukui, Nuredin Orelesi, Hektor Idrizaj

Flamurtari
Afrime: Ditmir Bicaj, Ardit Hoxhaj, Adis Nurkovic, Goran Siljanovki,Emiljano Musta, Muhamed Useini, Nildo Vektor Jufo, Lancinet Sidibem Sekou Kamara, Artim Pollozhani, Lejdi Liçaj

Largime: Hair Zeqiri, Stivi Frashëri, Ilir berisha, Astri Fazliu, Milos Rnic, Nikola Duric, Ivan Galic, Donjet Shkodra, Bruno Telushi, Lineke Nakamuta, Balsa Radoviç, Argent Halilaj, Arbër Beqaj, Mauricio Leal, Ardi Shehaj, Taulant Kuqi

Vllaznia
Afrime: S’ka

Largime: Jasmin Agoviç, Stefan Cicmil, Ditmar Bicaj, Elis Bakaj, Brunil Pepa, Endri Vrapi, Landri Mulemo, Rubin Hebaj, Arse Hajdari, Arenc Dibram Beki, Erkoçeviç

Luftëtari
Afrime: S’ka

Largime: Vangjel Zguro, Usama Mutumane, Edy Nikolas Bojom, Lejdi Liçaj

Teuta
Afrime: Ante Hrkac, Arbër Beqaj, Albi Dosti, Griseld Lika, Ersin Hakaj, Elton Vata, Dajan Shehi, Ardit Shehaj, Dejvi Bilali, Anel Dediç, Semin, Haxhibulic

Largime: Shpëtim Moçka, Blerim Kotobelli, Rustem Hoxha, Erand Hoxha, Bruno Dita, Gerhard Progni, Andi Ribaj, Artur Magani, Ergi Borshi, Faizal Bangal, Eko Barine, Emiljano Musta, Bojan Markovic, Tarim Cmajcanin, Enriko Papa, Fabio Hasa

Laçi
Afrime: Sherif Kallaku, Jurgen Vatnikaj, Efiong Ejoh

Largime: Thomas Nyameke, Emanuel Mensah, Serzhio Zhunior, Bruno Lulak, Abraham Aleçenu, Drilon Musaj, Ansi Nikal, Elton Vata, Alked Çelhanka

Kamza
Afrime: Bruno Arrabal

Largime: Albi Çekiçi, Mario Morina, Vilfor Hysa, Beqir Ibrahimllari, Valdano Nimani, Alis Boci, Alfred Deliallisi, Daniel Lamellari, Nertil Ferraj, Jetmir Sefa, Enco Malindi, Alis Boci, Elton Basriu, Chorxhian Boçi, Ryo Kato

Lushnja
Afrime: Enea Bitri, Brunil Pepa, Ardit Qejvani, Ibrahim Bejte, Agim Meto, Lorenc Shehaj

Largime: Arbër Allkanjari

S'KA KOMENTE

Comments are closed.