Merr jetë ëndra e Partizanit për kompleksin

0
SHPËRNDAJE

Presidenti Demi duke firmosur kontratën
Presidenti Demi duke firmosur kontratën

Superiorja/ Më në fund ëndra e Partizanit dhe tifozëve të saj po fillon të marrë formë. Sot në ambjentet e Ministrisë së Ekonomisë, presidenti i të kuqve, Gazmend Demi nënshkroi kontratën përfundimtare për marrjen me konçension të terreneve ku do të ndërtohet shtëpia e re e Klubit Partizani, Kompleksi Sportiv veç akademisë dhe dy impianteve stërvitore do të ketë edhe Stadiumin e ri me kapacitet prej 4500 vendesh, me standarte të përcaktuara nga UEFA. Projekti i këtij lloji, i cili do të jetë ndër më modernët në vend dhe rajon, do të përfshijë hotel, palestër, pishinë dhe qender “Spa” që do të vihen në funksion të ekipit të pare dhe akademisë së Klubit të Futbollit Partizani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.