Mesfushori Greca pezullohet pa afat

0
SHPËRNDAJE

Mesfushori i Kukësit, Bedri Greca është pezullar pa afat. Shkak ka qenë reagimi që ka bërë pas zëvendesimit ndeshjen me Luftëtarin .

Ja si e shpjegon klubi kuksian këtë ndëshkim:kukesi
“Nje tjetër cështje që është diskutuar ka qenë dhe sjellja e lojtari Bedri Greca,pas zëvendësimit ne ndeshjen ndaj Luftëtarit. Reagimi i tij nuk ka lënë shije të mirë,pasi ka thyer rregullat e disiplinore të klubit. Një vendim I tillë është konsideruar I patolerushme, ndaj në bashkëpunim me të gjitha strukturat e klubit është vendosur dhe masë disiplinore ndaj tij. Greca është pezulluar pa afat nga ekipi I parë dhe do të stërvitet me ekipin e Kukësit B, për një periudhë te pacaktuar kohore. Ai do  të luaj edhe nën urdhërat e tranjerit Edmond Dalipi. Kjo vendimarrje tregon dhe njëhere se asnjë lojtar nuk mund të dalë mnbi klubin dhe thyerja e disiplinës është e patolerushme”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.