Mësoni bëmën e rradhës nga Balotelli

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Mario Balotelli arrestuar nga policia lokale në Brescia. Përse? Ai ishte duke udhëtuar me shpejtësi 109 km/h në një zone ku kufiri është 50 km/h, gjobë dhe skualifikim të patentës për Marion. Lajmi raportohet nga “Il Giornale di Brescia”. Lajmi doli pasi kjo ndodhi në fillim të javës së kaluar në afërsi të shtëpisë së sulmuesit AC Milan, në afërsi të stadiumit Rigamonti. Sulmuesi u ndalua nga një patrullë e policisë lokale e cila mati shpejtësinë e lartë të makinës përmes telelaser.
image
Në rrugën “Branze”, ku kjo patrullë ishte stacionuar, kufiri është 50 km/h: pasi kësaj është marrë masa e diskualifikimit – Polizia italiane e kanë pezulluar zyrtarisht dhe dokumentet janë dërguar në Prefekturë, e cila vendosi sanksionit fundit. Balotelli po udhëtonte me makinën e tij Lamborghini me një shpejtësi edhe më të madhe se 90 km në orë. Sipas ANSA, sulmuesin e Milanit, kërkuar falje për agjentët, ai gjithashtu ka thënë: “Para se të bëhet publik lajmi, më parë dua të shkoj në Milano për të folur me agjentin tim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.