“Messi është më i miri në histori”

0
SHPËRNDAJE

Arda Turan
Arda Turan

Blerja  më e re e Barcelonës turku Arda Turan i thur elozhe Leo Messit.
– Ai është më i miri në histori. Mezi po pres të luaj në krah të tij – shprehet turku i cili të hënën u largua nga Atletiko e Madridit  për vlerën e 41 milion eurove, klub me të cilin fitoi 5 trofe.

Arda Turan shprehet se ky transferim është si rezultat i punës së mirë që ka kryer në kryeqytet.
– Idhulli im ka qënë Maradona, por për momentin idhulli im është Iniesta. Jam i nderuar që do vesh të njëjtën fanellë me Messin. – shprehet ai për gazetën “AS”.

Gjëja e vetme që po mendoj është se si do integrohem në  skuadër dhe  të përshtatem me sistemin e Luis Enrikes.

Megjithatë ai mund të rikthehet përsëri tek Atletiko në qoftë se zgjedhjet tek Barcelona i fiton Agusti Benedeto i cili mendon se ky tranferim përbën problem për klubin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.